Home Aktualitet PSG ndalon shitjen e bluzave të Neymar në dyqanet e klubit

PSG ndalon shitjen e bluzave të Neymar në dyqanet e klubit

Largimi i Neymar nga Paris Saint-Germain duket më i afërt se kurrë dhe si i tillë, kampionët e Ligue 1 duket se kanë ndaluar shitjen e bluzës së brazilianit në dyqanin e klubeve të tyre. Është ylli tjetër i PSG, Kylian Mbappe, i cili shfaqet në mënyrë të dukshme. Joao Henrique Marques, një gazetar për UOL Esporte, regjistroi një video të dyqanit të klubeve PSG në kryeqytetin francez ku shihet se nuk ka asnjë gjurmë të Neymar.

Tifozët e PSG-së kanë kritikuar sjelljen e Neymar me parulla dhe thirrje kundër brazilianit gjatë ndeshjes së parë në Ligue 1 kundër Nimes të dielën në mbrëmje. Tifozët janë të mërzitur me mënyrën në të cilën sulmuesi ka vendosur të largohet nga klubi pas dy sezoneve.