Një foto e 26 viteve më parë, ku kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shfaqet pranë ish-Presidentit e ndjerë kosovar, Ibrahim Rugova, është publikuar ditën e sotme.

Fotoja e rrallë është realizuar në Holandë, në vitin 1991, kur Basha ishte ende gjimnazist.

Kreu i PD, në atë kohë vetëm 17-vjeç, ndodhej në një vizitë në Holandë, ku dhe është takuar me Rugovën.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook