Përbërësit

1 litër qumësht
1 gotë të çajit sheqer
2 lugë të gjellës kakao
2 lugë të gjellës miell
1 lugë të gjellës nisheste

 

Hapat

1. Qumështin, sheqerin, miellin, nishestën dhe kakaon e derdhni në një tenxhere.

2. Tenxherën e vëmë në zjarrë në temperaturë mesatare dhe e përziejmë vazhdimishtë derisa të trashët.

3. Pasi të trashët pudingu, e largojmë nga zjarri dhe e ndajmë në tasa ose gota.

4. Pudingun e lëmë pak të ftohet dhe pas ftohjës mund ta shërbeni me kokos ose ndonjë fruta të preferuar.

Ju bëftë mirë!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook