Përbërësit:

6 krahë pule
6-7 copa hudhre
majdanoz
1 limon
vaj vegjetal
gjalpë
kripë
Biber i zi

Hapat

Krahёt e pulёs i lyeni me kripё, biber tё zi, pastaj i fёrgoni nё tigan me pak vaj

Pulёn e fёrguar e merrni nё tavё, e lyeni me gjalpё, lёng limoni dhe hudhёr

Majdanozin preni nё copa tё vogla dhe zieni rreth 2-3 minuta, pastaj i vendosni nё tavё, sosin e lёni nё zierje pёr pak minuta pastaj e shёrbeni