Ambasada Amerikane publikonpublikon në faqen e saj pullën shqiptare të nxjerrë që nga viti 1922.

Në 5 maj 2017 pulla postare shqiptare mbushi plot 104-vjet, një rrugëtim i gjatë që nga momentet e para të emetimit të pullës së parë postare shqiptare

“Shihni këtë pullë të nxjerrë në Shqipëri, rreth vitit 1922! Keni interes për pullat? E dini që Shtetet e Bashkuara kanë një Muze Kombëtar Postar? Është një nga 19 muzetë e Institutit Smithsonian dhe galeritë e artit në Uashington dhe Nju Jork. Foto: Sergey Kohl”, shkruhet në faqen “Facebook” të ambasadës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook