Astrologjia prek çdo aspekt të jetës sonë. A keni menduar ndonjëherë se astrologjia mund të ndikojë në zgjedhjet tona në aspektin e pushimeve dhe udhëtimeve?

Vera ka mbërritur dhe pushimet e dëshiruara me kohë erdhën.

Secili prej nesh mezi pret për të shkuar me pushime për t`u shkëputur nga problemet dhe stresi i jetës së përditshme dhe ndoshta për të rimarrë forcën.

Ka nga ata që preferojnë minutën e fundit, ata që duan të shkojnë në plazh dhe ata që zgjedhin malin. Le të shohim se kush janë pushimet ideale për secilën shenjë .

Dashi
Pushime në minutën e fundit – Dashi është mbreti i minutës së fundit dhe improvizimit. Sigurisht, në një grup është ai që duhet të vendosë gjithçka nga plazhet për të vizituar tek rrugët që duhen ndjekur. Nuk ka rëndësi nëse udhëtimi do të jetë në det ose në male, gjëja e rëndësishme është se ekziston mundësia për t’u dukur, ndoshta me një sport ekstrem.

Demi
Pushime në fshat me të gjitha përfshirë – Demi është një shenjë e qëndrueshme, por e saktë. Pëlqen të organizojë pushimet më parë dhe preferon të zgjedhë strukturat e organizuara të tilla si fshatrat turistikë gjithëpërfshirëse, ku mund të gjeni çdo lloj rehatie pa lëvizur shumë larg nga shtëpia. Për demin pushimet janë sinonim me pushim total dhe prandaj shmang çdo lloj propozimi që përfshin shëtitje të gjata apo shëtitje në veturë.

Binjakët
Në lëvizje të vazhdueshme – Binjakët janë një shenjë komunikative dhe kurioze. Ata kurrë nuk duan të ndalojnë, sidomos gjatë një udhëtimi. Pushimi ideal i kësaj shenje është një ndërthurje rreth Evropës. Duke marrë një tren çdo ditë dhe duke vizituar qytete të ndryshme që jep mundësinë të mos mërziten kurrë.

Gaforrja
Ujërat termalë ose spa- Gaforrja është një shenjë e qetë dhe madje edhe me pushime nuk i pëlqen vendet e mbushura me njerëz dhe të zhurmshme. Në të njëjtën kohë, ajo kërkon ngushëllim dhe rehati. Pushimi ideal për këtë shenjë është një turne nëpër banjat termalë, ku mund të relaksohen 100% dhe të rikuperojnë forcat e shpenzuara gjatë vitit.

Luani
Udhëtimet në vende të modës – Mykonos, Ibiza ose Formentera, Luani dashuron të marrë qendrën e vëmendjes madje edhe me pushime. Arsyeja? Ai dëshiron t’i tregojë aventurat e tij të pabesueshme te të gjithë miqtë e tij sapo të kthehet në qytet.

LEXO EDHE:  "Surpriza e Verës është Shqipëria", mediat italiane i bëjnë jehonë turizmit në vendin tonë (FOTO)

Virgjëresha
Pushime në mal – Virgjëresha nuk i lë asgjë shansit, është një shenjë jashtëzakonisht racionale dhe prandaj organizon gjithçka muaj e muaj më parë. Destinacioni ideal është mali, një vend ku mund të relaksohet si fizikisht ashtu edhe shpirtërisht. Gjëja e rëndësishme është të qëndroni larg nga qyteti i zhurmshëm dhe të shijoni heshtjen e vetmisë.

Peshorja
Kroçerë – Peshorja pëlqen të argëtohet duke treguar elegancën e saj edhe me pushime. Kjo është arsyeja pse ideale për të është një udhëtim në lundrim. Ajo mund të tregojë rrobat më të rafinuara që ka dhe në të njëjtën kohë të bëjë njohje interesante dhe të shohë vende përrallore.

Akrepi
Kryeqyteti Europian – Akrepi në pushime dëshiron të kënaqë 100% kuriozitetin e tij. Ai nuk ka frikë të udhëtojë vetëm, gjëja më e rëndësishme për të është të vizitojë vendet që ai kurrë nuk ka parë, të cilat i japin mundësinë për t’u çlodhur dhe për të shkuar në mes të shumë klubeve të natës.

Shigjetari
Destinacionet ekzotike – Shigjetari është shenja e zodiakut që do më shumë udhëtimin dhe ky pasion mund të sjellë edhe destinacionet e largëta ekzotike që të gjithë ëndërrojmë. Gjëja e rëndësishme për të nuk është të ndjekë programet dhe itineraret, por t`i lërë gjithçka shansit dhe aventurës.

Bricjapi
Agroturizmi – Bricjapi është një shenjë që nuk dashuron të udhëtojë shumë dhe do të qëndronte me kënaqësi në shtëpi. Kur zgjedh të largohet, pushimi i tij ideal është në një fermë. Ajo i jep atij mundësinë për të pushuar dhe për t’i dhënë vetes shijimet e kuzhinës që janë pasioni i tij.

Ujori
Qyteti i Artit – Ujori është dinamik, kurioz, i pavarur dhe me një shpirt të vogël artistik. Kur është fjala për zgjedhjen e pushimeve ideale, preferoni qytetet e artit në plazhe dhe klube të modës. Në këtë mënyrë ai ka mundësi të mësojë shumë gjëra të reja për qytetet që nuk ka vizituar kurrë.

Peshqit
Pushime në plazh – Pushimet për peshqit janë sinonim i ikjes: ku dëshiron të lërë pas situata dhe shqetësime të vështira. Ideali për ta është një udhëtim në det, në vende pak të njohura, ato me plazhe të vogla dhe peizazhe të ëmbla. Para një muzg të bukur, kjo shenjë ka mundësinë të japë fryte të lirë për imagjinatën e saj.