Një zjarr i madh ka rënë në Pukë ku kanë marrë flakë disa pyje, e cila po rrezikon dy fshatra.

Paraprakisht mësohet se zjarr ka përfshirë pyjet e fshatit Dush, në Pukë, por erërat e forta po përhapin flakët edhe në pyjet e fshatit Qerret.

Në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikëset, të cilët po mundohen të lokalizojnë vatrën e zjarrit dhe ta vënë atë nën  kontroll.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook