Sfida e djeshme ishte një lojë vërtetë e bukur në fushë nga të dyja skuadrat por thirrjet raciste ndaj lojtarëve tanë, bashkangjitur gjithashtu vërshëllimat gjatë himnit dhe problemet e tifozëve e bëjnë lojën të barabartë me 0 pasi kujtojnë atë me Serbinë përveç episodit të dhunës.

Por a i pa dikush këto dhe ai dëgjoi njeri ? Sigurisht që po i panë dhe i dëgjuan tifozët, trajneri, lojtarët por ata që vërtetë duhet ti dëgjonin dhe të na mbronin nuk arritën dot sipas asaj që thanë dhe njëri prej tyre është presidenti i FSHF, Armando Duka i cili foli për Top Channel pas përfundimit të ndeshjes ku e vetmja gjë që tha ishte se ndeshja u organizua në mënyrë perfekte.

“Organizimi ishte perfekt dhe nuk e prisja që gjithçka të shkonte kaq mirë. Megjithatë, udhëtimi i largët ishte një problem më vete”, tha Duka. Dhe sa i takon ndeshjes, të jem i ndershëm, e pranoj se nuk e meritonim fitoren. Natyrisht që mund ta kishim arritur, por edhe mund të kishim humbur. Duhet të jemi të kënaqur me barazimin”, foli Duka.