Ish-kryeministri Berisha vijon me denoncimet dhe I rradhës është ai I një qytetari nga Korça.

Nëpërmjetë një postimi në rrjetet sociale Berisha jep me detaje denoncimin nga qytetari, I cili thotë se banorët e zonës ku jeton po mbyten dita-ditës nga pluhuri që lëshon një gurore, ndërsa akuzon shtetin se ka xhan pronarët, prandaj nuk ndërhyn.

STATUSI I PLOTE
Krim i shemtuar mjedisor shteteror!
Shikoni çfare i bene gurorja e qeveritareve mjedisit ne Korçe!
Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital! sb
“pershendje Z.Berisha Kisha nje mesazh per rilindjen e rames shiko cfar behet ne nje fshat te Korces kjo gurore po mbyt njerezit me plur dhe shteti dhe qeveritaret e kan xhan pronarin dhe nuk reagojne fshati e ka emrin GOLLOBERDE (BURIMAS) njesia administrative Pojan Bashkia Maliq,gurorja e ka emrin FAVINA”

Krim i shemtuar mjedisor shteteror!Shikoni çfare i bene gurorja e qeveritareve mjedisit ne Korçe!Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital! sb"pershendje Z.Berisha Kisha nje mesazh per rilindjen e rames shiko cfar behet ne nje fshat te Korces kjo gurore po mbyt njerezit me plur dhe shteti dhe qeveritaret e kan xhan pronarin dhe nuk reagojne fshati e ka emrin GOLLOBERDE (BURIMAS) njesia administrative Pojan Bashkia Maliq,gurorja e ka emrin FAVINA"

Gepostet von Sali Berisha am Dienstag, 8. August 2017