Ndërkohë që studentët po luftojnë jashtë në të ftohtë me teperaturat e ulëta, si duket krieministri Rama nuk shkëputet dot nga rrjetet e tij sociale.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

😂..Jo keq dhe kjo jo keq..🤣

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on


Edi Rama i ka ftuar sërish studentët për dialog, por kësaj here nëpërmjet një viedoje të postuar në Instagramin e tij, nën tingujt e këngës “Të pres” të Elita 5, si i drejtohet studentëve teksa shkruan: “Kur do e lëmë pra”?   

Rikujtojmë që ka shënuar tashmë ditën e dhjetë të protestës kjo e sotmja, ku studentët nuk heqin dorë nga vendimi i tyre për të mos dialoguar me kryeministrin Rama.