Partia Socialiste, me në krye Edi Ramën ka mbledhur grupin parlamentar mesditën e sotme.

Nga burime brenda PS, mësohet se në këtë mbledhje po diskutohet për mocionin me debat.

Kreu i partisë, Edi Rama ka dhënë udhëzime për debatin me opozitën dhe se për mocionin me debat duhet të flasin kryesisht ministrat.

Gjithashtu në mbledhjen e PS-së është diskutuar edhe për lobimin e PD-së me financimet ruse.

Të nxiten organet e drejtësisë për të vepruar mbi PD,” është thënë në mbledhjen e PS.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook