Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij të “Facebook”-ut pamje nga rruga e re Korçë-Ersekë.

Rama theksoi se ky aks është ndërtuar me standarde europiane. Ndër të tjera ai pohoi se vitin ardhshëm do të fillojë ndërtimi i pjesës tjetër të rrugës.

“MIRËMËNGJES 😃 dhe me këto pamje nga 17.6 km e para të përfunduara të rrugës Korçë-Ersekë, me standarde europiane dhe e plotësuar në pjesën urbane të saj me korsinë e biçikletave, pemët dekorative, ndriçimin rrugor e trotuaret, si edhe duke zgjidhur përfundimisht përmes zgjerimit me 3 korsi kalimin në pjesën e saj më të vështirë gjatë dimrit, ju uroj një ditë të mbarë 😊 Vitin e ardhshëm do të fillojë dhe ndërtimi i pjesës tjetër për të çuar deri në fund këtë projekt të rëndësishëm për ekonominë dhe mirëqenien e tërë zonës👍 #RrugëtKombëtare për #ShqipërinëQëDuam #eGjithëVëmendjaPërJu”, shkruan Rama në “Facebook”.

MIRËMËNGJES 😃dhe me këto pamje nga loti i parë (17.6 km) i rrugës Korçë-Ersekë, përfunduar me standarde europiane dhe e plotësuar në pjesën urbane të saj me korsinë e biçikletave, pemët dekorative, ndriçimin rrugor e trotuaret, si edhe duke zgjidhur përfundimisht përmes zgjerimit me 3 korsi kalimin në pjesën e saj më të vështirë gjatë dimrit, ju uroj një ditë të mbarë👍#RrugëtKombëtare për #ShqipërinëQëDuam#eGjithëVëmendjaPërJu

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 20. September 2018