Sali Berisha nuk harron si gjithmonë të kritikojë kryeministrin Edi Rama me fjalë nga më të ndryshme.

Berisha ka postuar në rrjetin social Facebook foto ku e krahason kryeministrin me “të parin” e Koresë së Veriut, Kim Jong.

Në foto duket Edi Rama në postimin e fundit ku ai bëri duke luajtur basketboll me në krah disa nga stafi i tij, dhe në foton krahasuese shfaqet Kim Jong me mbështetës të tij.

Sali Berisha shprehet se janë njëlloj pasi mundohen ta shuajnë vetminë duke pozuar me ministrat e vet.

Postimi i tij:

“Qytetari dixhital shkruan: Vetem Rama dhe Kim Jong-Un, shuajne braktisjen dhe vetmine duke pozuar me ministrat e vet! sb”

Image may contain: one or more people, shoes, basketball court and indoor
Image may contain: 1 person, standing and outdoor
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook