Kryeministri Rama poston në facebook-un e tij pamje nga Fabrika e re e Pasurimit të Bakrit në Spaç.

Aty janë punësuar 300 qytetarë të rinj dhe pritet që të ketë impakt të madh ekonomik për të gjithë zonën e Mirditës.

Rama thekson se kto jan investimet e fazës së parë, që kapin vlerën e 11 milionë dollarëve implikuar një teknologji bashkëkohore që mbron mjedisin.

Postimi i Edi Ramës:

“MIRËMËNGJES 

dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të Fabrikës së re të Pasurimit të Bakrit në Spaç, ku përveç 300 të punësuarve të rinj, investimet e fazës së parë prej 11 milionë dollarësh në teknologji bashkëkohore që mbron mjedisin, pritet të kenë një impakt ekonomik rreth 6 milionë dollarë në vit për gjithë zonën e Mirditës”.

MIRËMËNGJES 😃dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të Fabrikës së re të Pasurimit të Bakrit në Spaç, ku përveç 300 të punësuarve të rinj, investimet e fazës së parë prej 11 milionë dollarësh në teknologji bashkëkohore që mbron mjedisin, pritet të kenë një impakt ekonomik rreth 6 milionë dollarë në vit për gjithë zonën e Mirditës👍

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 3. Januar 2018

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook