Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një intervistë në televizionin Alsat Maqedoni ku është pyetur për raportin e tij kundrejt Edi Ramës.

Meta shprehet se raportet që ka me Edi Ramën nuk kanë asnjë ndikim te sjellja e tij si President i Shqipërisë.

Presidenti shtoi se që nga 24 korriku, partia e tij e vetme është Kushtetuta e Shqipërisë.

Raportet midis politikë me njëri-tjetrin kanë zero ndikim tek sjelljet  tek sjelljet dhe veprimet e mia si president. Nga 24 korriku unë kam vetëm një parti që është kushtetuta e Shqipërisë dhe nuk më intereson asgjë që ka lidhje me të kaluarën time apo me raportet në të kaluarën me cilin do. Një nga arsyet që u zgjodha si president ishte se nuk kishte kandidat më të mirë për të përfaqësuar opozitën.” – u shpreh Meta.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook