Në pamjen tonë të jashtme si dhe në problemet që hasim në lidhje me të, ndikojnë shumë faktorë të ndryshëm, që më pas manifstohen në rrudha dhe puçrra.

Gjithashtu mos pasja e një gjumi të mirë gjatë natës ndikon ditën tjetër në mënyrën sesi dukemi.

Fatmirësisht ka shumë mënyra që na ndihmojnë për të eliminuar rrudhat, skuqjet, aknet dhe probleme të tjera.

Receta

Përbërësit:

  • ½ lugë me shafran
  • 1 lugë sodë buke
  • Disa pika lëng limoni

Përgatitja:

E vetmja gjë që duhet të bëni është të përzieni të gjithë përbërëst së bashku.

Nëse lëkura juaj është shumë sensitive, në vend të lëngut të limonit përdorni ujin tonik ose ujin natyral. Aplikoni “maskën e artë” poshtë zonës së syve, mbajeni për 15 minuta dhe në fund shplajeni me ujë të ftohtë.

Është normale të shihni paksa skuqje në zonën ku e keni aplikuar , falë agjentëve aktivë që stimulojnë qarkullimin e gjakut.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook