Përbërësit:

700 gr mish pule
2 vezë
Salcë
Gjysmë gote miell
Gjysmë gote nisheste
1 shishe uje mineral
1 lugë çaji karbonat
Kripë
Biber i zi

Përgatitja:

1. Për sos të gjithë përbërësit i derdhim në një enë të thellë dhe i përziejmë mirë.

2. Mishin e pulës e vendosim në këtë përzierje dhe rreth 2 orë e lëjmë të qëndrojë.

3. Pas qëndrimit të nevojshëm copat e mishit të pulës i marrim dhe i fërgojmë në tigan.

4. Ju bëftë mirë!