Përbërësit:

  • 1 pako makarona
  • 1 filxhan pesto genovese
  • 1 lgj vaj ulliri
  • Djathë parmixhano

Përgatitja:

1. Fillimisht vendosim makaronat të ziejnë në ujë të bollshëm me kripë sipas minutazhit të shkruar në paketim.

2. Ndërkohë vendosim në një tigan me vaj ulliri peston të ngrohet.

3. Shtojmë më pas pak nga lëngu i zierjes së makaronave dhe e trazojmë derisa të krijohet një salcë e lidhur.

4. Më pas shtojmë makaronat, i rregullojmë me piper të zi dhe i servirim pudrosur me pak djathë parmixhano.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook