Përbërësit:

  • domate
  • kastraveca
  • qepe e bardhë/kuqe
  • spec jeshil
  • djath
  • ullinj të zinj
  • kripë
  • rigon
  • vaj ulliri
  • uthull

Përgatitja:

Lajmë domatet, kastravecat dhe specat, qërojmë qepën dhe i presim.

I vendosim në një enë, hedhim djathin e prerë në kubikë dhe në fund ullinjtë.

I shtojmë kripën, rigonin, vajin e ullirit dhe uthullën sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë!