Përbërësit

400 gr makarona
350 gr mish i bluar
4 lugё vaj vegjetal
2 domate
1 qepë
1 thelbë hudhër
kripë
piper

Përgatitja:

1. Nё tiganin e thёllё dhe tё vajosur fёrgojmё qepёn dhe thelbin e hudhrёs, tё dyja tё prera imёt.

2. Nё tiganin e thёllё dhe tё vajosur fёrgojmё qepёn dhe thelbin e hudhrёs, tё dyja tё prera imёt.

3. Makaronat e ziera i kullomё dhe i ziejmё sё bashku me mishin e bluar, domatet i presim nё copa tё imta dhe i shtojmё nё makaronat me salcёn e mishit, e cila mё pas kriposet dhe piperoset sipas shijёs.

4. Gatesёn e fituar e vёmё nё enёn pёr pjekje dhe e fusim nё furrёn nё zjarr, ku pjekёt pёr rreth gjysmё orё.

5. Ju bёftё mirё!