Përbërësit:

  • 500 gr midhje
  • 4-5 lugë gjelle vaj
  • 2 lugë gjelle miell
  • 2 vezë
  • kripë
  • piper

Përgatitja:

1. Pastrojmë midhjet dhe më pas rrahim vezët në një enë.

2. I spërkasim me kripë e piper dhe i lyejmë me miell.

3. I zhysim në enën me vezët e rrahura dhe i skuqim në tiganin me vaj të nxehtë.

4. Sipas dëshirës mund t’u hidhet edhe limon.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook