Përbërësit:

4 simite (chapate)
2 fileto pule
4 feta pançetë

1 avokado
1 lgj vaj ulliri
Kripë, piper

Përgatitja:

1. Kaurdisim fillimisht filetot e pulës dhe më pas pançetën.

2. Presim simitet në mes dhe vendosim nga një fetë pançetë dhe mish pule.

3. I pudrosim me pak kripë dhe piper të zi duke vendosur dhe nga një fetë avokado.