Përbërësit:

  • 500 gr kos
  • 1 banane
  • 2 lugë mjaltë
  • 2 lugë kakao

Përgatitja:

1. Vendosim në një enë kosin, mjaltin dhe kakaon dhe i përziejmë.

2. Marrim një tepsi, vendosim letrën e pjekjes dhe hedhim masën e përgatitur.

3. Presim bananen në feta dhe ia vendosim sipër.

4. Më pas tortën e vendosim në ngrirje për rreth 3 orë.

Ju bëftë mirë!