Te Fundit

Receta

Kasatë Shtëpie me Kos, Mjaltë dhe Arra – E...

Kasata, një ëmbëlsirë gjysmë e ftohtë shumë e dashur dhe e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi nga të gjithë. Freskia e kosit dhe ëmbëlsia...

Dëshironi një jetë të gjatë dhe të shëndetshme? Konsumoni...

Janë disa produkte të thjeshta që zakonisht gjenden në kuzhinën e çdo shtëpie, por shumë prej nesh nuk e kanë idenë e vetive të...

Receta/Ëmbëlsira “Ishujt lundrues”

Zor se keni dëgjuar më parë për këtë ëmbëlsirë, apo t’ju kenë zënë sytë diçka të ngjashme me të. I quajmë “ishuj lundrues”, por...

Recete/Si të përgatisni një tortë të lehtë

Një tortë e lehtë për t’u përgatitur dhe për t’u ngrënë. Përbërësit: 600 gr biskota të bluara 250 gr buter 2 qokolata për zierje 2...

Si të përgatisni çokokrem në shtëpi

Përbërësit: 80 gram lajthi 100 ml qumesht 60 gram sheqer ngjyrë e kaf 100 gram çokollatë e zezë 2 lugë gjalpë Në fillim pjekim lajthitë për 10 minuta në furrë...

Receta/ Supë me arra

Supa me arra ju jep shije mahnitëse edhe plot vlera. Dashuria për arrat është e përjetshme, sidomos nëse rritesh duke i shijuar kokërr më kokërr....

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme