Te Fundit

Receta

Mjeshtëria e traditës shqiptare! Jufka dibrane me pulë

Kulinaria shqiptare është mjaft e pasur me gatime tradicionale, me të cilën e gjithë Shqipëria krenohet. Të përbëra me brumë të freskët dhe pa substanca...

Receta e ditës/ Qofte me spinaq

Duke qenë se shpesh fëmijët nuk e kanë spinaqin të preferuarin e tyre, keni për ta parë që kjo metodë do të kthehet në...

Ndjeheni të lodhur dhe pa energji? Provoni supën e...

Ka ditë kur mund të ndiheni të stresuar dhe pa energji për të vijuar me aktivitetet e rutinës ditore. Është shumë e rëndësishme që trupi...

Receta e ditës/ Pastiço me kos

Pastiçoja me kos kërkon vetëm tre përbërës, kos vezë dhe makarona dhe pak mund për ta përgatitur, por është aq e shijshme sa ja...

Recetë/ Lazanja me spinaq

Përbërësit Petë për lazanja 1 qepë e madhe e grirë 3 thelpi hudhër e grirë Salsë domatesh kripë piper i zi 1 lugë e...

Shije e ëmbël, e kripur, dhe e thartë. Njihuni...

ëse deri sot i keni përdorur vetëm në sallatë apo në lëngun e ngrohtë të mëngjesit (që zakonisht përdoret për dobësim), duhet të njiheni...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme