Ballina Receta Bëhu një nikoqire e mrekullueshme: Torta prej çokollate e gatshme për 20...

Bëhu një nikoqire e mrekullueshme: Torta prej çokollate e gatshme për 20 minuta!

Nëse keni nevojë diçka të shpejtë për miqtë, provoni të përgatisni reçetën e tortës prej çokollate të cilën mund ta pregatitni për 20 minuta.

Përbërësit:

– 2 vezë

– 50g kakao pluhur

– 150g miell

– pak kripë

– një lugë e vogël pluhur pjekjeje

– 70g sheqer

– 6 lugë vaj kokosi apo të bimëve

– 50ml qumësht sipas dëshirës (të orizit, lopës, bajameve)

– gjysmë luge ekstrakt vanilie.

Përgatitja:

Përzieni përbërësit e tharë. Pastaj shtoni ato të lëngshëm dhe përzieni të gjitha mirë. Masën vendoseni në një kallëp të vogël për tortë dhe e pjekni për 20 minuta në 180 gradë.

Nëse dëshironi mund të shkrini çokollatë mbi të apo të spërkatni sheqer pluhur.

Këshillë: Në gjysmën e pjekjes mund të vendosni në brumë katrorë të plotë çokollate sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookKryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakVIDEO/ Kamera e fshehtë ndaj të fejuarës, teston besnikërinë e saj por shokohet nga ajo çfarë sheh
Artikulli tjetërFOTO/E jashtëzakonshme: Koleksioni 4500-vjeçar i kukullave më të vjetra në botë