Ballina Receta Darka sot, ja çfarë mund të bëni me mishin e grirë

Darka sot, ja çfarë mund të bëni me mishin e grirë

Mishi i grirë dhe bizelja janë një kombinim i mirë për darkën e sotme, ja ideja plot shije që ju sugjerojmë.

Provoni të bëni qofte

Kjo është një recetë klasike për darkën, pasi është e lehtë për t’u bërë. Përdorni lëng për shije dhe për të kompozuar masën.

Futeni në salcë

Kalojini erëzat për skuqje në tigan të thatë para se t’i shtoni te mishi. Përdorni verë të kuqe për të shuar masën dhe në fund mos u kurseni me hudhrat. Hidheni salcën tek orizi i gatuar, buka, makaronat ose nëse jeni ambicioz bëni lazanja.

Një përzierje skuqjesh

Një tigan i nxehtë me mishi të grirë, speca djegës, perime të copëtuara dhe oriz i gatuar, i barbartë me një darkë të shkëlqyer që është gati në disa minuta. Niseni duke skuqur pak hudhër dhe speca djegës në vaj të nxehtë. Shtoni mishin dhe shtypeni me një lugë që të marrë ngjyrë kafe dhe të skuqet shpejt. Copëtoni perimet në copa të vogla. Përfundojeni gatimin me salcën që dëshironi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakFOTO/ Ndodh çmenduria me Elseid Hysajn, ja sa milion euro vlerësohet në merkato
Artikulli tjetërNdalon ora e famshme astronomike e Pragës, zbuloni përse