Ballina Receta Kek i fundvitit me portokall

Kek i fundvitit me portokall

Përbërësit:

 • 3 vezë
 • 1 gotë jogurt
 • gjysme gote qumësht
 • 1,5 gota sheqer
 • 3 lugë të gjellës kakao
 • gjysmë portokall
 • 2 lugë të gjellës arra
 • 1 vanilje
 • 1 Pluhur pjekje
 • miell
 • çokollatë të shkrirë

Përgatitja:

1. Portokallin pastroni mirë dhe vendosni në blendar së bashku me lëvore.

2. Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë dhe i përzieni me mikser.

3. Ia shtoni jogurtin, qumështin, kakaon arrat, vaniljën, pluhur pjekjën, miellin dhe e përzieni rreth 5 minuta.

4. Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurën e kekut.

5. Kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 160 gradë celsius për 30 minuta.

6. Pas pjekjës ia vendosni çokollatën e shkrirë dhe e preni në copa të vogla për shërbim.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookIsh-deputeti kaubojs del kundër Finos: Presidenti i FSHF do të ndihmojë Ramën në baste

Tragjedi/ Krim i dyfishtë në Vlorë, vriten me armë zjarri të rinjtë (Emrat)

Kryemadhi: 27 janari do të jetë vetëm fillimi i përfshirjes së Shqipërisë nga…

VIDEO/ Opozita braktis Kuvendin, Basha tone të larta gjatë seancës parlamentare

VIDEO/ Tension në Kuvend, Basha dhe demokratët e tjerë bllokojnë foltoren

Berisha sulmon Ramën: Të miratojmë rezolutën e “llum kazanit”, duhet të dënojë…

Basha: Rama po tenton të mbrojë peshqit e mëdhenj por…

Grabitja te Hipoteka, Posta reagon pas verdiktit të policisë: Nuk jemi grabitur ne, por

“Burrat dhe gratë në kërkim të paqes”, Meta përshëndet mesazhin e Papa Françeskut

Pasi u nda nga e dashura, elbasanlliu i bën “gjëmën” 27-vjeçares (Emri)

Artikulli paraprakAlarmojnë shkencëtarët: Shfarosja e Tokës ka nisur me një shpejtësi tepër të madhe
Artikulli tjetërMaska me hudhër për fytyrë me akne. Më e mira që keni provuar ndonjëherë!