Ballina Receta Kimë me vezë, perfekte për një vakt veror

Kimë me vezë, perfekte për një vakt veror

Përbërësit për 4 persona:
Qepë e kuqe, e madhe
200 gr mish të grirë viçi
4 vezë
100 gr mish të grirë derri/gici
1 karotë
1 degë selino
2-3 domate të pjekura mirë (domate konservë)
3-4 thelpinj hudhër
Pak qumësht (gjysmë filxhani)
Vaj ulliri
Kripë, piper, majdanoz (erëza të tjera që pëlqeni)

Përgatitja:
Pastroni dhe grini imët qepën, karotën dhe selinonë. Skuqini bashkë në një tigan të madh dhe më pas shtoni dy llojet e mishrave. Kurdisni për disa minuta deri sa ta shihni që janë zbutur. Shtoni domatet e prera në kubikë, hudhrën dhe rregulloni shijen me kripë e piper. Shtoni qumshtin dhe lëreni të ziejë për disa minuta me kapak. Në fund hidhni vezët, mbylleni sobën dhe lëreni tiganin me kapak. Shtoni në fund pak vaj ulliri.

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakTiranë/ Plagosje me armë zjarri përballë gjimnazit “Partizani”
Artikulli tjetërAstrit Patozi shokon me deklaratën e tij : “Basha shiti zgjedhjet, kandidatët për deputet paguan shuma monetare për tu bërë pjesë e listave”