Ballina Receta Maska “çudibërëse” me kanellë dhe banane për rritjen e flokëve tuaj!

Maska “çudibërëse” me kanellë dhe banane për rritjen e flokëve tuaj!

Dëshironi flokë të gjatë, të shëndetshëm dhe plot shkëlqim? Kjo maskë është përgjigjia e dëshirës tuaj.

Është e thjeshtë në përgatitje dhe jep menjëherë rezultate.

Përbërësit: 
1 banane e freskët;
1/2 e lugës së gjellës me vaj kokosi
1/2 e lugës së gjellës me kanellë;
 Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe lërini derisa të formohet një masë homogjene. Më pas aplikojeni për 30 minuta në flokët tuaj. Pas kësaj, lajini flokët tuaj si zakonisht.

LEXO EDHE:  Keni probleme me memorien? Këto 3 receta të mrekullueshme do përmirësojnë kujtesën tuaj, por jo vetëm

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook