Ballina Receta Patate me djathë, vezë dhe mendërz

Patate me djathë, vezë dhe mendërz

Një darkë e shpejtë dhe mjaft e shijshme, sidomos për adhuruesit e patateve të skuqura.

Ja si mund ti kombinoni patatet, djathin, vezët dhe mendërzën, në një shije të vetme.

Përbërësit:
  • 250 gr patate (të prera dhe të pastruara, në feta)
  • 80 gr djathë deleje
  • 40 gr gjalpë
  • 3 kokrra vezë
  • 1 degë mendër
  • kripë
 2. Thyeni vezët në një tas dhe rrihini mirë, më pas shtoni gjethet e mendërzës, të prera hollë, djathin e thërrmuar dhe pak kripë.
 
3. Hidheni të gjithë tek patatet. Gatuajeni në një anë, pastaj kthejeni dhe nga ana tjetër. Shërbejeni të nxehtë.
 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook