Ballina Receta Receta e Gatimit/ Si të gatuajmë supë me panxhar dhe salcë kosi

Receta e Gatimit/ Si të gatuajmë supë me panxhar dhe salcë kosi

SHPËRNDAJE

Përbërësit

 1. 500g panxhar i kuq
 2. 2 qepë të njoma
 3. 1 mollë jeshile
 4. 1 patate
 5. 1/2 litër lëng zarzavatesh
 6. 80g kos i bardhë
 7. 50g djathë Gorgonzola
 8. vaj ulliri
 9. kripë e piper

Përgatitja

 1. Panxharin e larë e ziejmë në tenxhere me ujë derisa të zbutet.
 2. E qërojmë dhe e ndajmë në kubikë.
 3. Pataten e qëruar, mollën dhe qepët, të ndara në kubikë, i vëmë të ziejnë në tenxhere me lëngun e zarzavateve duke shtuar këtu edhe copat e panxharit.
 4. I lëmë të ziejnë
 5. I hedhim më pas në blender dhe i grijmë derisa të jenë bërë si pure.
 6. E rregullojmë për kripë e piper.
 7. Grijmë tani në blender djathin Gorgonzola e kosin.
 8. E shërbejmë supën me salcën e kosit sipër.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakPolicia godet një tjetër bandë droge, arrestohen dy persona në Maliq të Korçës (Video)
Artikulli tjetërZbulohet tabulati/ Votimi i qeverisë në Kuvend, si i bëri Rama 78 vota, tetë deputetët e PD që munguan