Ballina Receta Receta Gatimi/ Si të gatuajmë sheqerpare me shije portokalli

Receta Gatimi/ Si të gatuajmë sheqerpare me shije portokalli

SHPËRNDAJE

Përbërësit

 1. 2 vezë
 2. 2 filxhan sheqer(filxhan të kafes turke-150ml)
 3. 2 filxhan vaj
 4. lëvore portokalli ne rende
 5. 1 pluhur për pjekje
 6. 8-10 filxhan miell
 7. 2 gota uji sheqer
 8. 3 gota ujë

Përgatitja

 1. Përziejmë vezët,sheqerin, dhe vajin.
 2. Shtojme pluhurin për pjekje,lëvoren e portokallit,dhe miell gradulisht derisa të bëhet masë brumi që mund të punojmë me duar.
 3. Marrim nga masa e brumit dhe e hedhim në një tepsi të lyer me vaj,nga kjo masë dalin 35-40 toptha.
 4. E pjekim në 200 gradë për 20 minuta dhe e lëmë të ftohet tërësisht.
 5. Ne ndërkohë ziejmë sherbetin me ujin dhe sheqerin e nxjerrim nga to sheqerparet e ftohta.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakNeymar i thotë “Po” PSG, por ka disa kushte për ta
Artikulli tjetërDel dokumenti se si u burgos Kardinali Mikel Koliqi dhe çfarë gjeti Sigurimi tek banesa e tij