Ballina Receta Recetë Gatimi/ Fiq të mbushur me Rikota

Recetë Gatimi/ Fiq të mbushur me Rikota

Përbërësit
5 kokrra fiq (të zinj)
100 gr rikota
100 gr bajame (të prera hollë)
sheqer pluhur (për dekor)
100 ml verë e kuqe
5 gr kanellë

Përgatitja
1-Pastrojmë fiqtë dhe i hapim në mes.
2-I mbushim brenda me rikota, kanellë dhe bajamet petë.
3-Më pas i hedhim verën e kuqe dhe i fusim në furrë të parangrohur me 180 gradë C për 25 minuta.
4-Më pas i servirim me sheqer pluhur.

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakPatozi ironizon deklaratën e Berishës: Të falenderojmë zotat që na kthyen Lulin…
Artikulli tjetërGjendet një trup i pajetë në plazhin e Shëngjinit, dyshohet të jetë mbytur