Ballina Receta Taliatele të freskëta me Vezë dhe Ragu

Taliatele të freskëta me Vezë dhe Ragu

Përbërësit:

  • 500 gr salcë (ragu, e gatshme, ose e bërë vetë)
  • 300 gr miell
  • vezë
  • vaj ulliri
  • kripë

Përgatitja:

1. Bëni brumin me miell dhe duke hedhur vezët në mes.
 
2. Trazojini me një pirun.
3. Shtoni pak kripë dhe një lugë vaj ulliri.
 
4. Punojeni me duar derisa të bëhet elastike. Lëreni të qëndrojë 30 minuta.
 
5. Shtrojeni brumin dhe prejini taljatelet.
 
6. Gatuajini në ujë të valuar dhe me kripë për 2-3 minuta.
 
7. Kullojini dhe shtoni salcën ragu

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookKryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakIa hoqaaaaa! Befason Artan Fuga, histori “orgjie” nga koha e komunizmit
Artikulli tjetërAi quhet Luxturna, ilaçi që të kushton sa “qimet e kokës”