Përbërësit:

2 gotë miell
½ gota kakao
1 lugë karbonat
1 lugë kripë
1 gotë gjalpë
½ gota sheqer
1 gotë sheqer i kaftë.
2 vezë
1 lugë vanilje
2 gota çokollatë copëza

Hapat:

1. Furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius, gjalpin, sheqerin përzieni mirë.

2. Pastaj ia shtoni vezët një nga një, vaniljën dhe të gjithë përëbërsit e tjerë.

3. Gurabijave ia japim formën e rrumbullakët dhe i pjekim rreth 15 minuta.

4. Ju bëftë mirë!