Përbërësit:
1 kg karrotë
2 copa hudhër
jogurt
kripë
vaj vegjetal

Hapat:
1. Karrotën e bëni nerende, e fërgoni në tigan me vaj vegjetal, ia shtoni hudhrën e grimcuar, kripën, jogurtin dhe e mbyllëni tiganin me kapak.

2. Tiganin e vëni në temperaturë mesatare dhe e fërgoni pa e pjekur kapakun.

3. Ju bëftë mirë!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook