Përbërësit:

1 makarona
7-8 domate të vogla
1 gotë vaj vegjetal
1 gotë mocarela
4 virshlle
kripë
Biber i zi
ullinj te zinj

Hapat:

1. Makaronat zieni, kulloni, virshllet preni në copa të vogla dhe fërgoni në tigan me pak vaj vegjetal.

2. Makaronat e ziera vendosni në një pjatë, përmbi ia hedhni vajin vegjetal, kripën, biberin e zi.

3. Përmbi domatet e prera, virshllet e fërguara, mozarelën, ullinjtë dhe misërin ia shtoni dhe e shërbeni.

4. Ju bëftë mirë!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook