Përbërësit: 1 gotë qumësht, Gjysmë gote vaj vegjetal, 1 Pluhur pjekje, 1 vanilje, arra, lajthia, 3 gota miell.

Të gjithë përbërësit i derdhim në një enë dhe i përziejmë derisa te përfitojmë një masë homogjene. 

Enën e pjekjës e lyejmë me vaj dhe në të e derdhim glazurën e përgatitur, përmbi ia shtojmë susamin.

Tortën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqet.

Ju bëftë mirë!