Numri i vrasjes në Londrë ka arritur në 69 persona për këtë vit, pasi natën e kaluar një shofer mallrash u godit me thikë për vdekje.

40-vjeçari u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes në një rrugë në Chelsea, West London, ku dikur jetonte aktori Hugh Grant, shtëpia e të cilit ka një vlerë prej 1.6 milion euro.

Mika Simmons, një aktore që ka qenë në aksidentin e BBC-së dhe Unforgotten e ITV, tha se burri ‘refuzoi t’u jepte disa të rinjve të tjerë disa para’.

Simmons, 42 vjeç, i cili gjithashtu është shfaqur në Creekin e Francës të ITV-së, shkruajti në Twitter pak para mesnatës: “Një person me ngjyrë sapo është therur për vdekje jashtë banesës sime.

Policia po vazhdon hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve dhe nxjerrjen e tyre para drejtësisë.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1564″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook