Kënga “Despacito” e Luis Fonsit në bashkëpunim me Daddy Yankee ka thyer përsëri rekordin “videoja më e klikuar” në Youtube.

“Despacito” bëhet videoja e parë në Youtube që arrin 4 miliardë shikime. Në fakt video është klikuar 4,002,806,066 herë.

“Despacito” që përkthehet në “Ngadalë” është quajtur kënga më e mirë latine dhe kënga e parë latine që shpërthen në SHBA.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook