SHBA

Reperi i njohur Soulja Boy është në paraburgim, duke vuajtur për shkelje të burgimit me kusht. Në këtë kohë, shtëpia e tij në Los Angelos është grabitur.

Hajdutët besohet se kanë marrë në shtëpinë e reperit bizhuteri dhe sende me vlerë që arrijnë në shifrën e 500 mijë eurove.

Një kujdestar i banesës së reperit mori në telefon policinë, duke e lajmëruar për grabitjen, shkruajnë mediat amerikane.

Paraprakisht ka dyshime se kanë qenë 5 hajdutë, ata të cilët kanë kryer bastisjet. Ata kanë marrë ndër të tjera edhe celularin, me anë të së cilit bëheshin postimet e reperit në rrjetet sociale.

Reperi Soulja Boy u arrestua, pasi u gjetën armë në banesën e tij. Boy ka pasur disa herë probleme me ligjin.