Marka e njohur e makinave luksoze, Porsche do të lancojë modelin e saj të fundit ku pritet të sjellë revolucion për sa i përket makinave të së ardhmes.

Ajo quhet “Mission E” dhe do të jetë makina e parë e gjitha elektrike e Porsche.

Mësohet se kjo makinë do të shkojë nga 0 në 100 km/h për 3.5 sekonda dhe arrin një shpejtësi maksimale prej 250 km/h.

Porsche Mission E do të prezantohet në fillim të vitit të ardhshëm, ndërsa klientët mund ta kenë në garazh në fund të vitit 2019.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1429″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook