Aktorja Beren Gokyildiz u bë e njohur nga seriali ‘Nënë’ e cila u transmetua nga tv Klan dhe ishte një nga serialet më të ndjekura nga publiku shqiptarë. Melek dhe vështërsitë me të cilat jeta e përballi bëri të qajnë të gjithë.

Por bëhuni të qani sërish pasi aktorja 8- vjeçare ka nisur xhirimet për një serial shumë prekës.

Ai do të quhet ‘Kizim’ që do të thotë vajza ime, në të cilën do të luajnë dhe aktorë të tjerë të njohur

.Në rol kryesore do jëtë Bugra Gulsoy i njohur si ‘Guney’ nga seriali ‘Kuzey Guney’.

Fragmenti i parë nga ‘Kizim’ është publikuar dhe mund ta ndiqni me titra shqip në videon e mëposhtme.

Seriali nis transmetimin në kanalin turk TV8 nga 19 Shtatori.