Këto 7 destinacione janë të përsosura për të rikthyer dashurinë dhe romanticitetin e jetës tuaj në çift.

1. Venecia

Qyteti më i dashur në botë është Venecias. Kanalet, ushqimi, arkitektura, unike dhe dritat e paimitueshme sigurojnë sfondin më mahnitës për deklaratat e dashurisë, fundjavave romantike ose festave dhe natyrisht dasmave.

2. Paris

Paris, me të vërtetë, është një qytet për të dashuruar, për shëtitjet përgjatë Seines, pirja e kafesë në një kafene dhe për momentet e përsosura në lagjet romantike si Montmartre. Pastaj ka Champs Elysees, Kulla Eifel ndezur gjatë natës, dhe kopshte të shumta si Jardin du Luksemburg. Në Paris, dashuria është në ajër kudo që shikoni.

3. Praga

Praga është një nga qytetet e mëdha romantike në botë. Është një qytet 600 vjeçar i cili mban shumë kujtime dashurie. Ora e mrekullueshme astronomike, ura Charles, pamjet natyrore qiellore dhe arkitektura e përrallave tregojnë historinë monumentale të qytetit të vjetër. Praga është parajsa e të dashuruarve.

4. Firenze

Atmosfera rinore e Firences, pamja e mrekullueshme e Duo-mo dhe Piazzale Michelangelo e mrekullueshme jep një ambjent romantik të librave për tregime. Njerëzit mund të marrin darkën e tyre të ndezur me kuzhinë italiane dhe disa verëra të mira. Çiftet mund të përfundojnë natën e tyre romantike në Urën Vecchio.

5. Roma

Roma është qyteti më verbues në botë. Piazza e bukur e shton bukurinë e saj. Roma ka tre mijë vjet histori. Dashamirësit mblidhen në burimin e Trevi, i cili ka ambientin më tërheqës në historinë e tij të lashtë të dashurisë së përjetshme.

LEXO EDHE:  8 prostitutat më të shtrenjta në botë, s`do ta besoni sa paguhen për një natë

6. Lisbona

Kështjella të lashta, pamje që të lënë pa frymë, pikëpamje në kodër, dizenjime me kalldrëm, lumenj të Atlantikut, tramvaje të cilësisë së mirë, arkitekturë të shkëlqyeshme – përshkruajnë Lisbonën. Lisbona quhet kryeqyteti evropian i romanizmit të pastër.

7. Viena

Vjena mbart kujtimin e dashurisë historike. Rrugët monumentale, tingujt klasikë e bëjnë atë një vend të vetëm romantik. Vagonat e tërhequr me kuaj e bëjnë çiftin të bien në dashuri përsëri dhe përsëri me njëri-tjetrin. Thelbi i historisë dhe aroma e romantizmit e bëjnë qytetin më të bukur dhe tërheqës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook