Janë padyshim këngëtaret shqiptare më të suksesshme në Europë dhe kudo në botë.

Bëhet fjalë për Rita Ora, Dua Lipa e Era Istrefi. Ato kanë bërë krenarë shqiptarët me suksese e tyre të vazhdueshme.

Era Istrefi u zgjodh së fundi interpretuesja e himnit për Kampionatit Botëror të Futbollit që mbahet në Rusi.

Rita Ora në anën tjetër iu bashkua UEFA-s për të promovuar futbollin për vajzat në Evropë.

Nuk harrojmë Dua Lipën, e cila do të bëjë hapjen e ndeshjes finale në Champions League, e cila luhet në Kiev, Ukrainë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook