Një amerikan u shokua kur pa, atë të cilin e përshkruan si “njeriu qen”, një krijesë misterioze teksa vraponte në pyll.

Scott Carpenter po ecte teksa vuri re bishën me ngjyrë të errët dhe vendosi që ta filmonte atë.

Ai përdori një program kompjuterik për të ngadalsuar pamjet dhe pretendon se rezultatet e videos rreth krijesës ishin rrënqethëse.

Në pamje shfaqet “njeriu-qen” i cili lëviz në shkurret e pyllit pëpara se të zhduket plotësisht.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook