Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës, ku si pasojë e erës së fortë është shkëputur një vetratë xhami nga një pallat dhe i ka rënë në kokë nbjë kalimtari 67-vjeçari.

Incidenti ndodhi rreth orës rreth orës 15:50 në lagjen “28 Nëntori”, në afërsi të Kishës Ortodokse.

I moshuari u transportua menjëherë drejt spitalit, por nuk mundi dot të mbijentonte pas plagëve të marra nga goditja në kokë.

Burime zyrtare nga Policia e Vlorës bëjnë me dije se viktima është shtetasi me iniciale R.K.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook