Së fundmi është zbuluar, se një tjetër futbollist që fiton shuma të majme, është dhe Neymar.

PSG, e paguan futbollistin konkretisht me rreth 36.8 milionë euro në vit, shumë kjo tepër e kënaqshme.

Mirëpo mësohet se futbollisti i talentuar, fiton 34 milionë euro nga rrjetet sociale.

‘Le Parisien’ ka zbuluar, se rrjetet sociale të tij me 187.2 milionë followers, janë burim i pastër fitimesh për Neymar.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook