Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, është hequr nga një tjetër detyrë në Kuvend.

Pas përjashtimit nga të gjitha funksionet në parti, mesa duket së fundmi i është hequr një tjetër detyrë nga Kuvendi, ajo e të qenit pjesë e Komisionit Parlamentar për Stabilizim Asociim.

Vendimi është bërë i ditur nga Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo, gjatë seancës plenare.

Pollo i ka kërkuar Kryetari të Kuvendit, që Saimir Tahiri të mos jetë pjesë e delegacionit të palës shqiptare, sepse “prezenca e tij në Komison me eurodeputetët të hënën dhe të martën dëmton reputacionin e Shqipërisë”.
Tahiri

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook