Sanchez ka zyrtarizuar transferimin e tij tek Manchester United dhe me këtë kontratë, do të jetë futbollisti më i paguar në historinë e Premiera ligës angleze.

Alexis Sanchez ka firmosur kontratën e re tek Manchester United, në të cilën do të fitojë 25 milionë euro në sezon.

Futbollisti do të shndërrohet kështu në lojtarin më të paguar në historinë e Premiera ligës angleze.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook